• به اشتراک گذاری منابع در Windows 98

 

نوشته شده توسط : مهندس امير حسين گرشاسبي  (79/3/12)

 

برای اینکه دیگران قادر به استفاده از فایلهای یک سیستم باشند نیاز است که این فایلها به اشتراک گذاری شوند یا به اصطلاح Share شوند.

جهت به اشتراک گداری منابع در ویندوز 98 مراحل زیر را دنبال کنید:

1 : بر روی درایو یا فولدری که میحواهید به اشتراک بگذارید کلیک راست کنید و گزینه Sharing را انتخاب کنید. (میتوانید گزینه Properties را انتخاب کرده و در پنجره Properties گزینه Sharing را انتخاب کنید)

در پنجره Sharing گزینه Sharing As را انتخاب کنید.

در این حالت گزینه Share Name به صورت اتوماتیک با نام درایو پر خواهد شد در صورتی که تمایل داشته بلشید این درایو با نام دیگری در شبکه وجود داشته باشد میتوانید نام آن را تغییر دهید.

در قسمت Access Type سه انتخاب برای شما وجود خواهد داشد

1 : Read Only : در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید سایرین تنها قادر خواهند بود قایلها را از روی دستگاه شما بخوانند یا کپی کنند و قادر به کپی کردن فایل بر روی دستگاه شما و نیز پاک کردن یا ساختن قایل جدید بر روی دستگاه شما و یا ایجاد تغییرات بر روی فایلهای شما نخواهند بود.

2 : Full  : در صورتی که درایو خود را به این ترتیب به اشتراک بگذارید به دیگران امکان دسترسی کاکم به سیستم خود را داده اید.دیگران میتوانند فایلهای شما را بخوانند ، بر روی دستگاه شما فایل کپی کنند یا فایل جدید بوجود بیاورند ، فایلهای شما را پاک کنند و یا آنها را ویرایش نمایند.

توجه داشته باشید که این روش ممکن است از لحاظ امنیتی مخاطره آمیز باشد.

3 : Depend on password :

    چنانچه از این متد جهت به اشتراک گذاری منابع خود استفاده کنید میبایستی فیلد های Read Only Password و Full Password را پر نمایید.در این حالت هنگامی که شخصی قصد دسترسی به فایلهای شما را داشته باشد از وی جهت وارد کردن Password سوال خواهد شد.چنانچه فرد مزبور Password لازم را در اختیار نداشته باشد قادر به دسترسی به سیستم شما نخواهد بود.اگر Password فقط خوانئنی را در اختیار داشته باشد ، به صورت Read Only به دستگاه شما دسترسی خواهد داشت و چنانچه کلمه عبور Full را در اختیار داشته باشد به صورت Full به دستگاه شما دسترسی خواهد داشت.

پس از به اشتراک گذاری یک درایو یا یک فولدر ، آیکون درایو یا فولدر مربوطه تعییر کرده و علامت یک دست به زیر آن استفاده میشود.این علامت دست نشانه مشترک بودن این منبع در شبکه میباشد.

 

 

   لطفاً اگر اين مقاله را پسنديد ما را در Facebook لايك كنيد


  مقالات آموزشی شبکه       

 

 


66513337    ساعت كار : 9:30 الي 17:30 تلفن :   
66512703 تلفن آتليه طراحي :   
66518146 فكس :   
info@tehranvila.com ايميل :  

www.tehranvila.com

سايت اينترنتي :  

www.facebook.com/TehranVilaTechnicalOffice

0921-257 3372

HOME  |  DOWNLOADS  |   ARTICLES   |   ABOUT US  |  CONTACT US